LG-TRAGE, služby v oblasti cestovného ruchu

Dovolenka v zahraničí

Kúpele Bojnice


kupelebojnice.jpg

Kúpele Bojnice sú pokojným miestom, ktoré svojou polohou, klímou a zložením termálnych vôd vytvárajú ideálne podmienky pre liečebné procesy, regeneráciu a oddych. Ležia v Hornonitrianskej kotline, na východnom úpätí Malej Magury vo výške 297 metrov nad morom. Sú chránené pohoriami s bohatými listnatými a ihličnatými lesmi, preto majú priaznivé klimatické podmienky. Termálne pramene a pôvabná príroda tu tvoria už po stáročia harmóniu. Základom liečebných procedúr v Kúpeľoch Bojnice je prírodná, liečivá, hydrogén-uhličitanovo-síranová, vápnikovo-horčíková hypotonická akratoterma, ktorá vyviera z 9 prameňov. Liečivá voda účinkuje pozitívne na vegetatívny nervový systém, predovšetkým jeho parasympatickú časť.


bojnice-hrad1.jpg Prvá písomná správa o bojnických termách sa zachovala v listine kráľa Kolomana z roku 1113, ktorá je uložená v Zoborskom opátstve. Prvá písomná správa o kúpeľoch Bojnice je z roku 1549. Po prestavbe kúpeľov Pavlom Pálfym sa v správe z roku 1671 uvádza, že v bojnických kúpeľoch je päť bazénov pod spoločnou strechou. Novodobý rozvoj kúpeľov začal v 30. rokoch 20. storočia, kedy bol majiteľom kúpeľov Ján Baťa. Štatút kúpeľného miesta získali Bojnice 17. 6. 1959.

Milovníci histórie si určite nenechajú ujsť návštevu blízkeho Bojnického zámku, ktorý je skutočným skvostom. Za návštevu stojí najväčšia Zoologická záhrada na Slovensku i samotné mestečko Bojnice.


zoobojnice.jpg Do okolia je možné podnikať turistické vychádzky, výlety na bicykloch, jazdiť na koňoch, či športovo rybárčiť. Každý si môže vybrať z množstva koncertov, výstav, tanečných zábav, autobusových výletov do okolia (Vysoké Tatry, Bratislava, Banská Bystrica, Pieniny, Topoľčianky, Čičmany, Rajecká Lesná).

Pacientom sú k dispozícii:

Vzdialenosti:
zoo-bojnice.jpg


Dovolenka na Slovensku

Odporúčame

ApartmányVysokéTatry.sk www.dovolenky-lastminute.sk www.vt.sk