LG-TRAGE, služby v oblasti cestovného ruchu

Dovolenka v zahraničí

BULHARSKO


bul-vlajka.gif

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE

PODNEBIE

Krajina sa nachádza v miernom kontinentálnom pásme, v susedstve stredomorskej klimatickej oblasti. Oblasť Čierneho mora má príjemné podnebie, nízke teplotné výkyvy a pomerne málo zrážok. Priemerná letná teplota sa tu pohybuje okolo 21–24 °C v júli.

ZDRAVIE

Na základe vstupu krajiny do EU, majú občania nárok na takú istú zdravotnú starostlivosť ako domáci občania. Na ošetrenie treba predložiť Európsku kartičku poistenca. Pred odchodom na dovolenku sa odporúča uzatvoriť doplnkové zdravotné poistenie.

ELEKTRINA

Elektrická sieť 220V, 50Hz

CESTOVNÝ DOKLAD

Na vstup do 90 dní stačí cestovný pas alebo občiansky preukaz. Odporúča sa vybaviť pas aj pre deti do 5 rokov.

KONTAKTY


BULHARSKO – krajina piesočnatých pláží


bulharsko-mapa.gif BULHARSKO nezaprie vplyvy mnohých rôznych kultúr na celú svoju krajinu – vďaka svojmu umiestneniu vo východnej časti Balkánskeho polostrova sa stalo významným prístavným centrom. Medzi bulharskými pamiatkami nájdete grécke chrámy, rímske kúpele, byzantské pevnosti i kupolovité hrobky. Vnútrozemie Bulharska ukrýva až 700 jaskýň, z nich najhlbšia dosahuje hĺbku 415 m. Morské pobrežie je 378 km dlhé a je tvorené rozmanitými prírodnými útvarmi. Skladá sa z piesočnatých pláží, zalesnených strání a hôr i skalnatých zátok. Čierne more, ktoré brehy Bulharska omýva, je bulharským najväčším prírodným bohatstvom. Môže sa pýšiť čistotou a priezračnosťou až do hĺbky 20 metrov.
 

bulharsko2.jpg PLÁŽE klesajú pod morskú hladinu len veľmi pozvoľna, čo iste ocenia najmä rodiny s malými deťmi. Sú známe svojím jedinečným pieskom, značnou šírkou (až niekoľko desiatok metrov) a v neposlednej rade i dĺžkou, ktorá mnohokrát dosahuje i niekoľko kilometrov. Na plážach v Bulharsku sa môžete tešiť na kvalitný servis a služby na úrovni iných prímorských krajín a letovísk. To všetko za bulharské ceny, ktoré sú stále o poznanie nižšie než v iných prímorských krajinách. V zime sa Čierne more pomerne často búri, v lete je ale pokojné. Jeho voda obsahuje málo soli, lebo sa do nej vlievajú rieky Dunaj a Dneper.


Dovolenka na Slovensku

Odporúčame

ApartmányVysokéTatry.sk www.dovolenky-lastminute.sk www.vt.sk