LG-TRAGE, služby v oblasti cestovného ruchu

Dovolenka v zahraničí

CHORVÁTSKO


chorvatsko-vlajka.png

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE

PODNEBIE

Je tu mierne kontinentálne podnebie. Na severe so zrážkami v priebehu celého roka a na juhu so suchými letami. Na pobreží prevláda stredomorské podnebie s horúcim letom a suchou zimou. V zimnom období neklesajú teploty pod 5 stupňov a teplota mora pod 12 stupňov.

ZDRAVIE

Nemocnice sú v každom väčšom meste a v menších mestách sú zdravotné ambulancie. Všetky lekárske úkony sa platia v hotovosti. Odporúča sa uzatvoriť zdravotné poistenie pre prípad choroby, úrazu alebo úmrtia.

ELEKTRINA

Elektrická sieť 220V, 50Hz

CESTOVNÝ DOKLAD

Platný cestovný pas alebo občiansky preukaz. Vízum nie je potrebné.

KONTAKTY


CHORVÁTSKO – krajina krištáľovo čistého mora a borovicových hájov


chorvatsko-mapka.gif Chorvátsko sa nachádza v juhovýchodnej Európe, na Balkánskom polostrove, na brehu Jadranského mora a na mnohých ostrovoch v Jadranskom mori. Chorvátsko má výnimočné prírodné krásy, kde sa snúbi neha romantických zákutí s tvrdosťou a chladnou krásou skál. V tejto krajine nájdete priezračné more, nádherné pláže, lesy, jazerá, národné parky, starobylé mestečká, kaviarničky, reštaurácie, prístavy a trhy s ojedinelou atmosférou. Právom je možné povedať, že je to krajina ktorá doslova vyráža dych.
Chorváti sú veľmi milí, priateľskí a otvorení ľudia. Príbuznosť jazykov slovenského a chorvátskeho Vám umožní sa bez problémov dohovoriť. Pohostinnosť, krásne pobrežie, historické pamätihodnosti – jednoducho miesto, kde sa oplatí dovolenkovať. Chorvátsko sa člení na tri základné časti – Istria, Kvarner a Dalmácia.


Dovolenka na Slovensku

Odporúčame

ApartmányVysokéTatry.sk www.dovolenky-lastminute.sk www.vt.sk