LG-TRAGE, služby v oblasti cestovného ruchu

Dovolenka v zahraničí

DUBAJ


vlajka.png

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE

PODNEBIE

Dubaj má horúce klimatické podmienky. Niektoré mesiace presahujú s priemernou teplotou aj 40°C. Zrážky sa vyskytujú sporadickejšie len okolo 150 mm za rok. Vlhkosť v zimných mesiacoch je 60%. Najpríjemnejšie počasie z pohľadu Európana je v mesiacoch december – január. V mesiacoch júl a august dosahuje teplota až 40°C.

ZDRAVIE

Je všeobecne na dobrej úrovni. V dôsledku vysokej prašnosti vzduchu, horúčav a relatívnej vlhkosti vzduchu môžu nastať zdravotné problémy hlavne u astmatikov, alergikov a kardiakov. Odporúčame venovať zvýšenú pozornosť osobnej hygiene, hlavne umývaniu rúk.

CESTOVNÝ DOKLAD

Pre vstup do krajiny sa vyžaduje platný cestovný pas a príslušné vízum.

DUBAJ – „perla zálivu“


dubai0.jpg Dubaj – arabská krajina, ktorá je plná kontrastov. Na jednej strane nádherné rezidenčné paláce, islamské mešity, pestré beduínske trhy, púšte, oázy, ťavy a na druhej strane supermoderné výškové budovy, diaľnice plné najmodernejších automobilov, fontány, parky a moderný spôsob života. Toto všetko obklopuje horúca zlatistá púšť, exotická vegetácia, piesočnaté pláže i pokojné a teplé more. Ak sa chcete na vlastné oči presvedčiť ako sa dá na vyprahnutej púšti vytvoriť oáza prepychu a blahobytu, vyberte sa s nami do Dubaja.

V krajine s prekrásnymi piesočnými plážami a priezračným morom Arabského zálivu je možné sa kúpať po celý rok. Vysoká úroveň a kvalita poskytovaných služieb, bezpečnosť a čistota je samozrejmosťou. Mesto Dubaj sa skladá z dvoch častí. Z Deiry a Bur Dubaja. Deira sa preslávila hlavne najväčším trhom so zlatom na svete, kde sa údajne predá za jeden deň až tona tohto vzácneho kovu. Bur Dubaj je zasa moderným obchodným a ekonomickým centrom krajiny, kde sa aj napriek mohutnej výstavbe zachovali prekrásne pôvodné stavby.

burj-al-arab.jpg

Burj Al Arab (Veža Arabov) – najvyšší a najluxusnejší hotel na svete, postavený na umelom ostrove vzdialenom od pevniny 280 metrov. Hotel pripomína svojou architektúrou tvar plachetnice. Na vstup do hotela je potrebné vhodné oblečenie a rezervácia v niekoľkodňovom predstihu. Zaujímavosťou je, že na streche hotela sa nachádza tenisové ihrisko a pristávacia plocha pre vrtuľník. 

Pri návšteve Dubaja nevynechajte

HISTÓRIA A KULTÚRA: ejk.jpg

Dom šejka Saida – postavený koncom 19. storočia v dominantnej pozícií blízko mora, tak aby vládca mohol sledovať pohyb lodí z jeho balkónov. S jeho veternými vežami a vrstvami izieb postavenými okolo centrálneho nádvoria je skvelým príkladom regionálnej architektúry. 

Burj Nahar – zrekonštruovaný Burj Nahar je jednou z troch vežových hodín, ktoré sa vynímajú v starom meste. Tým, že je situovaná v malebných záhradách Deiry je veľmi obľúbená aj medzi fotografmi. 

Bait Al Wakeel – postavil ju otec terajšieho šejka – šejk Rašid. V roku 1934 bola prvou úradnou budovou. Na hranici zálivu Greek blízko zeme abra bola táto budova komplexne zrekonštruovaná a v súčasnosti sa v nej nachádza múzeum zasvätené Dubajskému rybolovu a námorníckym tradíciám.

velka-mesita.jpg
Veľká mešita – je situovaná na Bur Dubajskej strane zálivu Greek blízko vládcovho súdu. Bola rekonštruovaná v roku 1998. Okrem deviatich veľkých kupol pýšiacich sa panelmi z dymového skla má 45 malých kupol, ktoré z nej vytvárajú významný orientačný bod a dôležité miesto modlitieb.


 

ZÁBAVA:

Magic Planet – sa nachádza v populárnom a najrušnejšom nákupnom stredisku v Deira City Centre, neďaleko populárnej Dubaj Creek. Magic Planet je krytý zábavný komplex ideálny pre deti v každom veku.

Dubajské ZOO – sa nachádza v Jumeirahu a je obľúbenou atrakciou najmä pre rodiny s deťmi. Vystavujú sa tu vzácne arabské druhy zvierat – arabský vlk, ktorý už voľne nežije v prírode, gordonská divá mačka a jediná na svete v zajatí chovaná kolónia kormoránov Sokotra.

wildwadi.jpg

Wild Wadi – je najvzrušujúcejší a najmodernejší vodný park, ktorý bol otvorený ako časť plážového strediska Jumeirah koncom leta 1999. Park má 24 dráh, z ktorých je 16 prepojených vrátane Jumeirah Sceirah, ktorá je najvyšším a najrýchlejším tobogánom mimo spojených štátov. Summit Surge využíva silu vodných trysiek na vytlačenie až 4 ľudí naraz do vrchu, zatiaľ čo Wipeout Flow Rider je ďalšou atrakciou, na ktorej môžu vyznávači napätia surfovať na trubicovej vlne vo výške takmer troch metrov.

Krajina zázrakov /Wonderland/ – 18 hektárový rodinný zábavný park Wonderland poskytuje široký rozsah vodných atrakcií a umožňuje pobyt až 8 tisíc návštevníkov naraz. Wonderlandské vodné dráhy zahrňujú rýchlo šmýkačky, kopcovité surfy, tobogan, vlnové kolajničky a karibskú plavbu. Je tu show, vodný mlyn, vodné kino s videami premietanými na tenký film vody i kompletné pozemné atrakcie.

NÁKUPY:

Dubaj je synonymom nakupovania. Je kontrastom medzi tradičnými trhoviskami, obrovskými nákupnými centrami a extravagantnými butikmi. Na trhoch nezabudnite o cene jednať. Očakáva sa to od každého zákazníka. Trh s korením na Al-Sabkha Road je turistickou atrakciou a na rušnom zlatom trhu Sikkat al-Khali Street je možné nájsť zľavy na zlatých šperkoch. Trh je prísne kontrolovaný, existuje tu len malá šanca podvodu. O cenách v obchodných centrách alebo v obchodoch západného štýlu by sa jednať nemalo.

dubaj11.jpg

BARY:

Bary nie sú situované v jednej štvrti. Mnoho z nich sa nachádza v troj až päťhviezdičkových hoteloch. Lacnejšou a zaujímavejšou možnosťou sú samostatné bary rozosiate po celom meste. „Happy hour“ sú bežné, najväčšie parties a konajú sa vo štvrtok i sobotu. V utorok a nedeľu sú „Ladies Night“. Začína sa tu rozvíjať klubová scéna podobná západnej a hrá tu mnoho dídžejov svetovej triedy. Podľa zákona musia klub zavrieť do 03:00 hod. Do mnohých je vstup možný len pre starších ako 25 rokov. Kľudnejšie noci sa dajú stráviť v kaviarňach, kde môžete fajčiť tabak s jablkovou príchuťou z vodnej fajky (shisha).

PLÁŽE:

Pláže sú dlhé piesočnaté so svetlým pieskom, súkromné i verejné. Privátne patria jednotlivým hotelom (pravidelne udržiavané i čistené, za lehátka a slnečníky hoteloví hostia neplatia), ostatné pláže sú prístupné každému. Mestské hotely väčšinou zdarma zabezpečujú kyvadlovú dopravu na upravené pláže s vybudovanou infraštruktúrou občerstvenia, reštaurácií a vodných športov.

ŠPORT: lyziarske-centrum-v-dubaji.jpg

SKI Dubaj – je prvým halovým lyžiarskym strediskom na strednom Východe a ponúka vynikajúce zasnežené prostredie k užívaniu si lyžovania, snowboardingu, toboganingu či obyčajnému blázneniu na snehu. Mladší či starší, pre každého niečo, od začiatočníkov až po nadšencov. Ski Dubaj je unikátna atrakcia, ktorá ponúka možnosť užívať si naozajstný sneh v Dubaji po celý rok.

 

golfdubai.jpg Golf v Dubaji – na okraji mesta sa nachádza Emirates Golf Club, ktorý je oázou zelene a jeho dráha bola zvolená za dráhu číslo jeden v Európskej PGA Tour hráčmi, ktorí súťažili v Dubaji Desert Classic. Hlavná 18 jamková dráha meria 7 100 yardov, 6 jazier vytvára prekážky k deviatim jamkám a dotvára vizuálny dojem tejto efektnej závodnej dráhy.

Púštne safari – jazda na terénnych Toyotách po pieskových dunách, sánkovanie v púšti, večerné predstavenie brušnej tanečnice, vodná fajka, ťavy… 

Dovolenka na Slovensku

Odporúčame

ApartmányVysokéTatry.sk www.dovolenky-lastminute.sk www.vt.sk