LG-TRAGE, služby v oblasti cestovného ruchu

Dovolenka v zahraničí

Kúpele Dudince


POLOHA

dudince0.jpg

Kúpele Dudince sa nachádzajú v nadmorskej výške 140 m n.m., na upätí Krupinskej kotliny v okrese Krupina v trojuholníku Bratislava, Banská Bystrica, Budapešť v čistom životnom prostredí bez exhalátov priemyslu. Pekné prírodné prostredie, stála teplá klíma a vynikajúce účinky liečivej vody umocňujú význam Dudiniec pre zdravie človeka. Dudinská voda má teplotu 28,5 stupňa C a obsahuje šesť rozhodujúcich minerálnych prvkov, blahodárne pôsobiacich na organizmus človeka. Pomáha liečiť pohybový aparát, srdcovo-cievny systém, reumatické ochorenia, vysoký tlak, kožné a ženské choroby. Má blahodárny vplyv na zažívací systém. Jej osobitosťou je, že ako jediná v Európe obsahuje kysličník uhličitý a sírovodík.

HISTÓRIA

Prvá písomná zmienka o histórii kúpeľov Dudince pochádza z roku 1284. V listine z roku 1301 sa spomínajú dve od seba oddelené osady: Horné a Dolné Dudince. Terajší názov Dudince pochádza z roku 1773. V odbornej literatúre sa Dudince ako kúpele prvý raz spomínajú v roku 1777. Práve vďaka kúpeľom boli Dudince v roku 1983 vyhlásené za kúpeľné mesto. Dudince boli obľúbeným miestom uhorského kráľa Mateja, ako aj manželky Františka Jozefa I. Alžbety.

dudince2.jpg

KÚPELE DNES

Kúpele Dudince sa stávajú na domácom i zahraničnom trhu známe ako Kúpele Dudince, a.s. Výraznými investíciami, zlepšovaním kvality a sortimentu služieb, rekonštrukciou LD Rubín a rozsiahlymi aktivitami si Kúpele Dudince získavajú priazeň čoraz náročnejšej klientely a postupne sa stávajú modernou oázou oddychu a pohody, ktorá má vo svojej ponuke vhodný typ pobytu pre všetkých kúpeľných hostí.

OKOLIE

Využitie voľného času v Dudinciach je veľmi rozmanité. Je tu možnosť športovania, relaxovania i výletov za kultúrnymi a historickými pamiatkami. Verejné dudinské kúpalisko je otvorené od mája do septembra.

dudince3.jpg Pri návšteve kúpeľov Dudince rozhodne nevynechajte rímske kúpele – 32 bazénov vytesaných do trevertínovej skaly. Okolie Dudiniec poskytuje možnosť organizovať poznávacie zájazdy. Jedna z trás vedie cez Banskú Štiavnicu, ktorá je svojimi pamiatkami zapísaná v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Príťažlivé sú výlety i do Zvolena, do zámku vo sv.Antole, kde sa nachádza poľovnícke múzeum, do Šiah a do Brhloviec, ktoré sú známe ľudskými obydliami v skalách.

Dovolenka na Slovensku

Odporúčame

ApartmányVysokéTatry.sk www.dovolenky-lastminute.sk www.vt.sk