LG-TRAGE, služby v oblasti cestovného ruchu

Dovolenka v zahraničí

EGYPT


egypt-vlajka.gif

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE

PODNEBIE

Optimálna doba na návštevu pamiatok je od októbra do apríla. V letných mesiacoch tu teploty dosahujú až 40 °C, v južných oblastiach až 50 °C.

ZDRAVIE

Pred vstupom do krajiny sa nevyžaduje žiadne povinné očkovanie, ale odporúča sa zaočkovať proti Hepatitíde typu A a B a proti meningitíde A a C. Funguje tu sieť štátnych a súkromných zdravotníckých zariadení. Odporúčajú sa však len súkromné zariadenia, pre vyššiu úroveň hygieny. Je vhodné uzatvoriť poistenie liečebných nákladov v zahraničí pre danú oblasť.

ELEKTRINA

Elektrická sieť 220V, 50Hz

CESTOVNÝ DOKLAD

Platný cestovný pas a platné vstupné vízum. Pas musí platiť ešte tri mesiace po skončení platnosti víz. S Egyptom má Slovensko zavedenú obojstrannú vízovú povinnosť. Vstupné víza sa dajú získať aj po príchode do krajiny na letiskách v Káhire, Hurghade, Šarm-eš Šejchu. Egypt udeľuje turistické víza, vstupné víza a tranzitné víza.

KONTAKTY


EGYPT – krajina pyramíd


egypt1.jpg EGYPT je turisticky atraktívna prímorská krajina pri Stredozemnom a Červenom mori. Pamiatky svetového významu sú chránené UNESCO. Z obdobia staroveku sú najvýznamnejšími pyramídy v Gíze, Údolie kráľov, chrámy v Karnaku, Luxore, Abú Simbel a z obdobia stredoveku mešity.
 

egypt-mapa.jpg K Egyptu neodmysliteľne patrí vyjednávanie a to hlavne na miestnych trhoch. I keď sa tu vyjednáva prakticky všade. Túto destináciu si obľúbili nielen profesionálni potápači ale aj začiatočníci. Ak Vás teda láka objavovať podmorskú faunu a flóru – Egypt je ideálnym miestom, kde začať. Egypt je rajom potápačov. Dôvodom, prečo si potápači vyberajú práve Červené more je veľa: krása a rozmanitosť podmorského sveta, tisíce druhov rýb, stovky druhov koralov aj vysoká teplota mora, ktorá na hladine len výnimočne klesá pod 20 °C.


Dovolenka na Slovensku

Odporúčame

ApartmányVysokéTatry.sk www.dovolenky-lastminute.sk www.vt.sk