LG-TRAGE, služby v oblasti cestovného ruchu

Dovolenka v zahraničí

GRÉCKO


grecko-vlajka.jpg

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE

PODNEBIE

Krajina sa nachádza v stredozemnom podnebí. Vyskytujú sa tu teplé letá a zimy sú tu mierne s občasným snežením. Priemerná teplota v Aténach je od 9 stupňov v januári a 28 stupňov v júli. Počasie je stále a nevyskytujú sa tu náhle zmeny počasia.

ZDRAVIE

Nevyhnutná (akútna) lekárska starostlivosť je poskytovaná našim občanom bezplatne. Štandardná lekárska starostlivosť v štátnych zdravotníckych zariadeniach je poskytovaná v rovnakom rozsahu a za rovnakých podmienok ako pre gréckych občanov bezplatne a to na základe Európskeho zdravotného preukazu, ktorý si občania musia vyžiadať od svojej zdravotnej poisťovne v SR ešte pred vycestovaním.

ELEKTRINA

220V, 50Hz

CESTOVNÝ DOKLAD

Občania Slovenska môžu vstupovať na územie krajiny s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom. Vízum nie je potrebné.

KONTAKTY


GRÉCKO – krajina preslávená mýtami a bájkami


grecko1.jpg Grécko patrí medzi vyhľadávané lokality pre svoju príjemnú klímu. Dovolenka a Grécko – to patrí k sebe. Teplota vzduchu a vody umožňuje stráviť dovolenku od mája do októbra. Bohatá krajková stuha gréckeho pobrežia lemuje pevninu a ostrovy s tisíckami zálivov a zátok a dodáva Grécku mimoriadne podmanivý pôvab a krásu aká je v Stredomorí ojedinelá. V reštauráciách a tavernách sa vo všeobecnosti podávajú ľahké pokrmy. Jedlá ako Dolmades, Moussaka, Kebab a Avgolemono (polievka) sú dostať všade. Ku špecialitám patria Taramosalata (ružová paštéta z ikier s citrónovou šťavou), Kalamari (sépia) a pokrmy z rýb na všakovaké spôsoby. Najznámejším nápojom je Retsina – víno, pripravované s borovicovou živicou. Ouzo, alkohol z anízu sa mieša s vodou a Rakia (pálenka) je ostrá.
 

grecko-mapa.gif Grécko patrí medzi svetovo najobľúbenejšie turistické destinácie. Medzi najobľúbenejšie letoviská patria ostrovy Kréta, Rodos, Lesbos, Kefalónia, Korfu, Kos, Thassos, Zakynthos. Krajina vybraná bohmi za svoje sídlo, známa ako kolíska civilizácie, preslávená bájnymi mýtami a bájkami, skrývajúca tajomno s dlhou históriou, kde sú ľudia úprimní a pohostinní Vás určite očarí.


Dovolenka na Slovensku

Odporúčame

ApartmányVysokéTatry.sk www.dovolenky-lastminute.sk www.vt.sk