LG-TRAGE, služby v oblasti cestovného ruchu

Dovolenka v zahraničí

IZRAEL


izrael-vlajka.png

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE

PODNEBIE

Podnebím Izrael spadá do mierneho pásma, na severe je klíma skôr stredozemná a na juhu suchá. Zimy sú chladné a daždivé, letá horúce a suché. Obdobie dažďov prichádza v novembri a končí v marci. V náhorných oblastiach, ako napríklad v Jeruzaleme je priemerná januárová teplota 9 °C, kým v auguste priemerná teplota vystúpi na 24 °C.

ZDRAVIE

Zdravotná pomoc a lekárske ošetrenie je na kvalitnej úrovni, ale aj za „kvalitnú cenu“. Preto Vám odporúčame dať sa pred cestou dobre poistiť. Aj keď za ošetrenie zaplatíte v hotovosti, po návrate si môžete dať ošetrenie a lieky preplatiť v poisťovni. K vypísanej poistnej udalosti musíte však predložiť doklad od lekára a musí to byť orginál.

ELEKTRINA

Elektrická sieť 220 V a 50 Hz.

CESTOVNÝ DOKLAD

Platný cestovný pas. Medzi našimi krajinami je zavedený bezvízový styk. To umožňuje 90-dňový turistický pobyt.

IZRAEL – „Svätá zem“


jerusalem0.jpg Izrael – krajina, kde nájdete veľmi veľa biblických miest a pamiatok. Zaručene tu budete kráčať aj po miestach, kadiaľ pred dvomi tisíckami rokov kráčal Ježiš. Každého návštevníka iste upúta staré mesto Jeruzalem, kde sa pri Múre nárekov môžete zastaviť aj Vy, i keď nie ste židovského vierovyznania. Nabatejské opevnenia, izraelské mestá, byzantské kostoly, rímské amfiteátre, križiacke hrady a moslimské mešity predstavujú dejiny krajiny zasvätené židom, kresťanom i moslimom. Nájdete tu slnko, piesok, priezračne čisté Červené more s ideálnymi podmienkami pre potápanie, Mŕtve more s blahodárnymi účinkami na ľudské telo, skalnaté hory, palmové oázy, púšte, jazerá a úchvatné historické pamiatky.
 

Pri návšteve Izraela nevynechajte

Jeruzalem – pamiatky a kultúra

kvetna-brana.jpg

Herodesová brána – nachádza sa na severnej strane. Brána síce nesie meno tohto kráľa, ktorý panoval v rokoch 37–4 pred Kristom, ale nemá s ním žiadne historické prepojenie. Nazýva sa aj Brána kvetov, podľa ornamentov na jej priečelí.

Olivová hora – je z nej krásny pohľad na celé mesto, najmä keď zapadá slnko. Hora je posvätným miestom nielen pre kresťanov, ale aj pre židov. Práve na tejto hore naučil Ježiš svojich apoštolov Otčenáš. Nachádza sa tu kostol PATER NOSTER, ktorý je zasvätený tejto modlitbe. Z biblického hľadiska je to miesto, odkiaľ Ježiš vystúpil na nebesá.

skalnydom.jpg

Skalný dom – architektonická dominanta mesta Jeruzalem. Najstaršia svätyňa islamského sveta, ktorá mala pôvodne odvrátiť moslimov od ďalekej púte do Mekky. Mnohé mozaiky v interiéri sú pôvodné. Moslimovia tvrdia, že vo vnútri budovy sú vystavené vlasy z fúzov proroka Mohameda.

Mešita Al-Aksá – najstaršia mešita v Izraeli.

Getsemanská záhrada – sa nachádza na Olivovej hore, kam sa chodil modliť Ježiš a kde ho nakoniec po Poslednej večeri zradil Judáš. Miesto posledného spočinutia Panny Márie.
 

Tel Aviv – pamiatky a kultúra tel-aviv0.jpg

Múzeum Eretz Izrael – múzeum s názvom Zem izraelská je venované kultúre civilizácií, ktoré obývali toto územie počas posledných 3000 rokov.

Parky Tel Avivu – Clore Park – ponúka záhony zelene situované medzi upravenými plážami a hotelovým komplexom Dan a Panoráma. Medzi ďalšie zaujímavé parky patrí Gan Meir – malý atraktívny park na ulici Bialik a Haa-Yarkon Park – veľká rekreačná oblasť pri rieke Yarkon.

Jemenská štvrť – časť mesta, ktorá láka návštevníkov zaujímavou architektúrou i vynikajúcimi reštauráciami.

masada.jpg

Pevnosť Masada

Pevnosť Masada – staroveká pevnosť na vrchole izolovaného skalného útesu na východnom okraji Judskej púšte, neďaleko Mŕtveho mora. Pevnosť bola postavená Herodesom Veľkým v 1. storočí pred Kristom. Počas prvej židovskej vojny sa stala posledným miestom odporu židovských povstalcov proti Rimanom.

 

PROGRAM:

1. deň

2. deň

3. deň

4. deň

5. deň

6. deň

7. deň

8. deň

Termíny zájazdov a ceny:

Doprava: letecká

Strava: polpenzia

V cene je zahrnuté:

Povinný príplatok: letiskové, palivové a bezpečnostné poplatky cca 130,00 EUR (vyhradzujeme si právo zmeny)

Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 140,00 EUR

V cene nie je zahrnuté:

Uvedený program je realizovaný prostredníctvom CK PAXTRAVEL. 

Dovolenka na Slovensku

Odporúčame

ApartmányVysokéTatry.sk www.dovolenky-lastminute.sk www.vt.sk