LG-TRAGE, služby v oblasti cestovného ruchu

Dovolenka v zahraničí

Kúpele Lúčky

POLOHA lucky0.jpg

Kúpele Lúčky patria medzi najstaršie kúpele na Slovensku, nachádzajú sa 14 km od Ružomberka. Na rozhraní Oravy a Liptova, v prekrásnom prostredí Chočských vrchov nájdete tiché rodinné prostredie, kvalifikovaný príjemný personál a liečivú vodu vhodnú na liečbu ženských ochorení, chorôb pohybového ústrojenstva, nervových ochorení a chorôb z povolania. Minerálna voda z prameňov HGL – 3 a BJ – 101 (Valentína) sa používa vo všetkých bazénoch a separátnych kúpeľoch. Je vhodná súčasne aj na pitie a je prístupná nielen ubytovaným hosťom ale aj širokej verejnosti.

HISTÓRIA

lucky2.jpg

Najstaršia písomná správa o dedine Lúčky je z roku 1266. Lúčky sa začali väčšmi rozvíjať na prelome 18. a 19. storočia. V 60. rokoch 19. storočia v súpise kúpeľných stredísk v Liptove sú podchytené iba Lúčky a Korytnica. V roku 1864 prestavali v Lúčkach kúpeľný dom. V roku 1872 kúpil kúpele od štátu Ján Tholt. Na prelome 19. a 20. storočia kúpele v Lúčkach znova získali na popularite. V 60. tych rokoch 20. storočia sa začala nová výstavba, ktorá zvýšila kapacitu kúpeľov a zmenila celkový vzhľad kúpeľného areálu. V roku 1968 sa začala výstavba liečebného domu Choč a začal sa budovať aj liečebný dom Penzión. V roku 1998 bolo zrekonštruované balneo oddelenie a dostalo súčasnú podobu.

KÚPELE DNES

lucky3.jpg

Kúpeľná liečba v Lúčkach patrí medzi najefektívnejšie liečebné metódy. Klienti sa môžu ubytovať v ubytovacích zariadeniach rozličných kategórií. V roku 2008 kúpele vybudovali nový, celoročne otvorený AQUA – VITAL PARK, ktorého súčasťou je sedací bazén s termálnou minerálnou vodou s teplotou 36 °C – 38 °C, rekreačný bazén s teplotou vody 28 °C – 33 °C s rozličnými atrakciami a saunový svet. Kúpele sú vhodné pre všetky vekové kategórie, ponúkajú rôzne druhy pobytov – liečebné, liečebno-preventívne, víkendové, seniorské, programové pre ženy a pre mužov, turistické, lyžiarske, redukčné, silvestrovské, veľkonočné.

OKOLIE

Poloha Lúčok v doline pod úpätím hôr poskytuje veľa príležitostí na vychádzky do čarokrásnej horskej prírody i na rekreačnú turistiku. Okolie kúpeľov je bohaté na prírodné krásy a pozoruhodnosti. Príťažlivou historickou a architektonickou pamiatkou je neďaleko vzdialený Oravský zámok. Na sútoku Bielej a Čiernej Oravy sa nachádza Oravská priehrada. Ďalej je možné navštívíť skanzen vo Vlkolínci, mestá Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok alebo Ružomberok.

Dovolenka na Slovensku

Odporúčame

ApartmányVysokéTatry.sk www.dovolenky-lastminute.sk www.vt.sk