LG-TRAGE, služby v oblasti cestovného ruchu

Dovolenka v zahraničí

FRANCÚZSKE LURDY


Juhofrancúzske Lurdy sa radia medzi najnavštevovanejšie kresťanské pútnické miesta tohto sveta. Ročne v Lurdoch načerpá síl šesť miliónov ľudí. Lurdy ponúkajú veľa pamiatok a zaujímavostí.

05–1.jpg

Jaskyňa zjavenia – nazýva sa tak preto, lebo pamätného dňa 11. februára roku 1858 jednoduchá dievčina Bernadetta uvidela zvláštny úkaz – ženu odetú v bielom šate s modrým pásom a ružencom. V jednom zo zjavení žena v bielom Bernadette naznačila svoje meno, keď jej povedala: „Ja som Nepoškvrnené počatie“. Veriaci dobre vedia, že týmto menom sa v zjavení predstavuje Matka Ježiša, Panna Mária.

 

lurdy2.jpgBazilika Nepoškvrneného Počatia – Je postavená v neogotickom slohu, veža je vysoká 70 m od spodnej skaly, ktorá tvorí základ stavby. V bazilike sa nachádza 22 oltárov a pojme asi tisíc ľudí. Hlavný oltár je zasvätený Panne Márii. Prístupová chodba do hlavnej časti je vysekaná v skale a pokrytá mramorovými doskami. Z každej strany sú samostatné kaplnky – sv. Michala Archaniela a Gabriela, kde sa slúžia omše pre malé skupiny pútnikov.

 

bazilika.jpg

Ružencová bazilika – jediná lurdská bazilika, ktorá nemá bezbariérový vstup. Nad hlavným vchodom sa nachádza reliéf znázorňujúci Pannu Máriu s Ježiškom. Na ľavej strane pred bazilikou je kaplnka sv. Bernadetty a Panny Márie Guadalupskej.


 

lurdy0.jpg

Bazilika Pia X. – podzemná bazilika, ktorá má dĺžku 201 m a je široká 81 m. Vojde sa do nej viac ako 20 tisíc pútnikov. Vchody sú upravené pre peších pútnikov, ako aj pre vozíčkarov. Uprostred je zvýšený oltár pre koncelebrovanie sv. omše.
 

PROGRAM:

1. deň

2. deň

3. deň

4. deň

5. deň

6. deň

Termíny zájazdov a ceny:

V cene je zahrnuté:

Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 49,00 EUR

V cene nie je zahrnuté:


Dovolenka na Slovensku

Odporúčame

ApartmányVysokéTatry.sk www.dovolenky-lastminute.sk www.vt.sk