LG-TRAGE, služby v oblasti cestovného ruchu

Dovolenka v zahraničí

MADEIRA – večne zelený ostrov


vlajka.jpg

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE


PODNEBIE

Portugalský ostrov Madeira má stále podnebie a označuje sa ako ostrov večnej jari. Južné pobrežie má viac než 300 slnečných dní v roku a teplota vzduchu ani v zime neklesá pod 15 °C. Priemerné teploty sa pohybujú medzi 19 °C až 27 °C a priemerná teplota vody je 18 °C až 22 °C.

ZDRAVIE

Všetky zdravotnícke úkony sú za poplatky. Štátne zdravotnícke zariadenia sú síce lacnejšie, ale si tu dlhšie počkáte a dostane sa Vám ošetrenie s nižšou odbornou úrovňou. V naozaj naliehavých prípadoch je lepšie navštíviť pohotovosť.

ELEKTRINA

220 V

CESTOVNÝ DOKLAD

Občiansky preukaz alebo cestovný pas.

TYPICKÉ JEDLÁ A SUVENÍRY

Espetada – kúsky volského mäsa pripravené na ražni s hrubou soľou a bobkovými listami.

Čierna ryba – veľká delikatesa, podáva sa s pečenými banánmi a krevetovou omáčkou.

Víno Madeira – musíte ochutnať.

Medzi najčastejšie suveníry patria prútené košíky z mesta Camacha, ručne vyrábané krajky a v neposlednom rade aj Madeirské víno.

KONTAKTY

MADEIRA – čarokrásny ostrovmadeira-mapa.jpg Čarokrásny ostrov Madeira, Vás okúzli svojím stálym a príjemným podnebím, subtropickou vegetáciou a rôznorodosťou i krásou neopakovateľnej krajiny. Na rozlohe 57×22 km sa rozprestiera krajina podobná južnej Amerike, Škótsku, či Novému Zélandu. V starostlivo udržiavaných parkoch, typických terasovitých záhradách, hotelových areáloch alebo len tak voľne pri ceste nájdete nádherné kvety: strelície, hortenzie, orchidey, ale i exotické avokáda, mangá, ananásy či pomaranče. V členitom pobreží nájdete zátoky, malé rybárske mestečká, okruhliakové pláže, priezračne čistý Atlantik, v ktorého vodách sa dá kúpať po celý rok. Madeira bola oficiálne objavená Portugalskými moreplavcami v roku 1419 v oblasti Machico, ktoré bolo pôvodne hlavným mestom Madeiry. Ostrov je situovaný v severnom Atlantiku, 947 km od portugalskej pevniny a 700 km od pobrežia Afrického kontinentu a je na rovnakej rovnobežke ako Casablanca.
 

Dovolenka na Slovensku

Odporúčame

ApartmányVysokéTatry.sk www.dovolenky-lastminute.sk www.vt.sk