LG-TRAGE, služby v oblasti cestovného ruchu

Dovolenka v zahraničí

Kúpele Nimnica

POLOHA

nimnica0.jpg

Kúpele Nimnica sa nachádzajú v Trenčianskom kraji v údolí rieky Váh medzi Považskou Bystricou a Púchovom. Kúpeľná lokalita pozostáva z liečebných domov rozmiestnených v kúpeľnom lesoparku. V kúpeľoch Nimnica sa nachádzajú pramene alkalických kyseliek. Minerálna voda obsahuje sodík, draslík, horčík, železo, vápnik, chlór, jód a voľný oxid uhličitý. Využíva sa na pitnú a inhalačnú liečbu ako aj na vaňové uhličité kúpele. Klimatické podmienky majú charakter podhorského podnebia s miernymi zimami a teplými letami. Zrkadlo jazera a okolité hory s listnatými a ihličnatými lesmi tvoria nevšedný rámec okolo kúpeľov a vytvárajú zaujímavú prírodnú scenériu.

HISTÓRIA

Od 1. apríla roku 1959 zahájili kúpele Nimnica svoju kúpeľnú históriu a prevádzku. Budova Jilemnický slúžila 10 rokov ako dorastová liečebňa. V r. 1969 sa liečebňa prebudovala na liečebňu pre dospelých pacientov. V rokoch 1961 – 1967 bola v liečebni zriadená pobočka Výskumného ústavu humánnej bioklimatológie v Bratislave. V septembri 1979 bola zahájená výstavba budovy balneoterapie o kapacite 1 200 procedúr denne, spolu s novým stravovacím a kultúrnym strediskom. Od septembra r. 1992 je v prevádzke zatiaľ zdravotná a stravovacia časť balneoterapie s rehabilitačným bazénom a procedúrami.

nimnica1.jpg

KÚPELE DNES

Kúpele Nimnica sú najmladšie Slovenské kúpele a sú minerálnou perlou Slovenska. Ordinácie odborných lekárov sú vybavené modernými vyšetrovacími a liečebnými prístrojmi. Kúpele majú vlastné, dobre vybavené röntgenologické pracovisko a laboratóriá. V budove Balneoterapie je sústredené stravovanie, zdravotnícke služby a kongresová sála.

OKOLIE

Kúpele Nimnica ponúkajú možnosti pre vyplnenie voľného času priamo vo svojom areáli alebo blízkom okolí. Okrem využitia stredísk a ponuky výletov, exkurzií či tanečných a kultúrnych podujatí, je tu príroda Javorníkov a Strážovských vrchov. Vodná nádrž priehrady je rekreačnou oblasťou s možnosťou plavby výletnou loďou po priehrade. V blízkom meste Púchov sa nachádzajú archeologické múzeum a múzeum kolies, v Považskej Bystrici – zrúcaniny Považského hradu.

Dovolenka na Slovensku

Odporúčame

ApartmányVysokéTatry.sk www.dovolenky-lastminute.sk www.vt.sk