LG-TRAGE, služby v oblasti cestovného ruchu

Dovolenka v zahraničí

PARÍŽ – mesto večnej lásky


Paríž – hlavné a zároveň najväčšie mesto Francúzska. Rozprestiera sa na brehoch rieky Seiny, ktorá ho rozdeľuje na dva ostrovy – Île Saint-Louis a Île de la Cité. Toto krásne a romantické mesto patrí medzi najatraktívnejšie mestá sveta. Nájdete tu množstvo významných historických a moderných pamiatok i kľukatých uličiek. Paríž zohráva dôležitú úlohu aj v oblasti svetovej módy, gastronómie a umenia. Dôvodom prečo je Paríž taký obľúbený u turistov sú jeho historické pamiatky, prekrásne miesta, nočný život a celková atmosféra mesta.


veza.jpg

Eiffelova veža – najvyššia stavba v Paríži a zároveň jeden z najznámejších symbolov sveta. Veža je pomenovaná po jej staviteľovi Gustavovi Eiffelovi. Bola postavená v roku 1889 na počesť dvoch udalostí – storočnice Francúzskej revolúcie a Svetovej výstavy. Najväčšou atrakciou je čarovné blikajúce osvetlenie. Súčasná výška veže je 324 metrov a váži 10 100 ton. Veža ma tri výškové úrovne, z ktorých je nádherný výhľad na celý paríž. Dodnes vežu navštívilo viac než 200 miliónov turistov.
 

notre.jpg

Katedrála Notre Dame – zastarane Chrám Matky Božej v Paríži. Na túto gotickú krásku sú Francúzi právom pyšní ako je vidieť už z názvu – Notre Dame de Paris /Naša parížska dáma/. Ide o jednu z prvých a zároveň najkrajších gotických duchovných stavieb na svete. V roku 1160 bola zrovnaná so zemou, aby uvolnila miesto impozantnejšej stavbe. Behom francúzskej revolúcie okolo roku 1790 hrozilo katedrále zničenie, vďaka vandalizmu povstalcov. Mnoho vzácností z interiéru katedrály bolo zničených alebo rozkradnutých.
 

louvre.jpg

Louvre – monumentálne miesto v samom srdci starobylej časti Paríža. Leží medzi ulicami Rue de Rivoli a Place de la Concorde na pravom brehu rieky Seina. Kedysi to bol hlavný palác kráľov. Dnes je v ňom umiestnené jedno z najväčších múzei sveta. Múzeum v Louvri je výnimočné situovaním do mohutných historických priestorov, kde môžete pozorovať architektonickú rozmanitosť. Najväčším lákadlom pre väčšinu zákazníkov je určite Mona Lisa.
 

obluk.jpg

Víťazný oblúk – jedna z najreprezentatívnejších pamiatok Paríža a taktiež najslávnejší symbol francúzskej národnej histórie. Tento pamätník dal postaviť Napoleon Bonaparte ako symbol svojej moci a víťazných bitiek. Nachádza sa na námestí Charles de Gaulle na západnom konci slávneho parížskeho bulváru Avenue des Champs Elyseées. Oblúk je 51 m vysoký, 45 m široký a je druhým najväčším Víťazným oblúkom na svete (väčší je v Severnej Kórei).

 

versailes.jpg

Zámok Versailles – významný zámok v meste Versailles pri Paríži, ktorý vznikol v čase vrcholu kráľovskej moci vo Francúzsku, ako symbol absolutistickej monarchie. Zámok a park vo Versailles bol rezidenciou francúzskych kráľov od Ľudovíta XIV. až po Ľudovíta XVI. – obdobie 1682 – 1789. Zámok a park žije bohatým kultúrnym životom a pre milovníkov umenia i kultúry je tu na každý deň pripravený zaujímavý program. K zámku patrí nádherný park plný zelene a skvostné fontány.

 

PROGRAM:

1. deň

2. deň

3. deň

4. deň

Termíny zájazdov a ceny:

V cene je zahrnuté:

Povinný príplatok:

Príplatok za odlet a prílet do Košíc: 25,00 EUR

Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 79,00 EUR

Stravovanie:


Dovolenka na Slovensku

Odporúčame

ApartmányVysokéTatry.sk www.dovolenky-lastminute.sk www.vt.sk