LG-TRAGE, služby v oblasti cestovného ruchu

Dovolenka v zahraničí

Kúpele Piešťany

POLOHA

piestany1.jpg Kúpele Piešťany sa nachádzajú v západnej časti Slovenska, pod svahmi Považského Inovca v údolí rieky Váh s jazerom Sĺňava. Najväčšie kúpele na Slovensku s takmer dvesto ročnou tradíciou vďačia za svoju povesť najmä unikátnym prameňom sírnej termálnej minerálnej vody. Piešťany sú veľkoryso poňaté kúpele s viacerými kúpeľnými hotelovými komplexami, ako prvý 5-hviezdičkový hotel na Slovensku – Thermia Palace, ďalej hotely Balnea Esplanade Palace****, Balnea Grand Splendid*** a Pro Patria**, ktoré sa nachádzajú v nádhernom parku na Kúpeľnom ostrove a všetky disponujú balneoterapiou. V Kúpeľoch Piešťany sa liečia ochorenia pohybového aparátu, niektoré neurologické ochorenia, civlizačné ochorenia, ale do popredia sa dostáva aj liečba obezity. Okrem liečby je možné v piešťanských kúpeľoch absolvovať aj regeneračné, preventívne pobyty alebo si prísť oddýchnuť len na pár víkendových dní.

HISTÓRIA barlolamac0.jpg

Prvá písomná zmienka o Piešťanoch je uvedená v Zoborskej listine z roku 1113. Budúca sláva a medzinárodná známosť Piešťan ako kúpeľného mesta sa začala rodiť v druhej polovici 17. storočia. V roku 1821 zemepán Piešťan gróf Jozef Erdödy, nitriansky župan a štátny minister viedenskej vlády, začal s výstavbou prvých vaňových a bazénových kúpeľov. Rozhodujúca éra v rozvoji Piešťanských kúpeľov je spätá s menom rodiny Winterovcov. Za obdobia vedenia kúpeľov Winterovcami sa zlepšili cesty, doprava, vybudovali sa školy, nová pošta, peší Kolonádový most so symbolom kúpeľov – bronzovou sochou muža, lámajúceho barlu, unikátne kúpalisko Eva.

KÚPELE DNES

Kúpele sú aj v súčasnosti vyhľadávané hosťami z najrozličnejších kútov sveta. Navštevujú ich prezidenti, králi, veľvyslanci i významní herci. Výber z viac než 60 rôznych liečebných i relaxačných procedúr umožňuje kúpeľnému lekárovi zostaviť pre každého hosťa terapeutický plán šitý na mieru. Lekári a fyzioterapeuti používajú najmodernejšie balneologické metódy, založené na najnovších vedeckých poznatkoch.

OKOLIE piestany0.jpg

Koncerty, výstavy, spoločenské podujatia, hudobné festivaly, sympóziá výtvarníkov, súťaž vo viazaní a aranžovaní kvetov, kaviarničky, promenáda – toto všetko ponúka kúpeľné mesto Piešťany. Piešťany sú vďaka svojej polohe a jedinečnej športovej infraštruktúre rajom pre aktívnych ľudí – vodné športy, plávanie, tenis, squash, jazdectvo, turistika, cykloturistika, zoskoky na padáku, golf, rybolov, bowling, lyžovanie a pod.

Dovolenka na Slovensku

Odporúčame

ApartmányVysokéTatry.sk www.dovolenky-lastminute.sk www.vt.sk