LG-TRAGE, služby v oblasti cestovného ruchu

Dovolenka v zahraničí

Kúpele Rajecké Teplice

POLOHA

afrodita0.jpg Kúpele Rajecké Teplice obklopené vencom Súľovského pohoria, Strážovskej hornatiny a Malej Fatry ležia na severozápadnom Slovensku neďaleko Žiliny, v údolí rieky Rajčianky, v nadmorskej výške 420 m. Vývery termálnych prameňov, výskyt rašeliny, vybavenosť kúpeľov, prírodné prostredie a klíma umožňujú, aby sa v kúpeľoch Rajecké Teplice liečili pacienti s niektorými duševnými chorobami, chorobami z povolania, nervovými chorobami a chorobami pohybových ústrojov. Poloha uprostred rozsiahlych parkov, prechádzajúcich do listnatých a ihličnatých lesoparkov a lesov na úbočiach vrchov, ako aj bizarné zoskupenia výbežkov Súľovských skál dávajú kúpeľom Rajecké Teplice osobitné čaro.

HISTÓRIA afrodita1.jpg

Kúpele Rajecké Teplice majú veľmi bohatú históriu siahajúcu až do 14. storočia. Začiatkom 17. storočia bolo vybudované lietavské panstvo, ktorému patrili termálne pramene i celé široké okolie, prvé stavania, z ktorých sa vyvinuli dnešné kúpele. Nový rozkvet kúpeľov začal až koncom 18. storočia. Ku komplexnému rozvoju kúpeľníctva dochádza v 19. storočí, kedy sa kúpele stali obľúbeným letoviskom šľachty. V rokoch 1925 – 1937 dochádza k výraznému budovaniu nových liečebných komplexov. V novodobej histórii nastáva najväčší rozvoj kúpeľov po 2. svetovej vojne a v roku 1989 boli Rajecké Teplice povýšené na mesto.

KÚPELE DNES

afrodita3.jpg

Po roku 1996 prešli kúpele rozsiahlou rekonštrukciou, ktorá zmenila kúpele na nepoznanie a vytvorila z Rajeckých Teplíc atraktívne miesto pre trávenie tak liečebných ako aj relaxačných wellness pobytov. Všetky služby sú poskytované pod jednou strechou – balneoprocedúry v nadštandardných podmienkach, ubytovanie v štvorhviezdičkovom hoteli Aphrodite, špičková reštaurácia s kvalitnou ponukou jedál, štýlová kaviareň a nechýbajú i doplnkové služby. Okrem štvorhviezdičkového hotela je ubytovanie poskytované v ďalších 6 ubytovacích zariadeniach rôznej kategórie, ktoré sú situované v blízkosti kúpeľného domu.

OKOLIE

V kúpeľoch sa budete cítiť príjemne v každom ročnom období – relax v termálnej vode je v lete možné spojiť s výletom do okolia pešo alebo na bicykli, v zime si zalyžovať v okolitých zimných strediskách alebo prísť na jar a obdivovať prebúdzajúcu sa prírodu, či padajúce jesenné lístie. Zaujímavosti v okolí kúpeľov – Kuneradský zámok, Mestské múzeum Rajec, Čičmany, Lietavský hrad, Budatínsky zámok, Hrad Strečno, Plte na Váhu, Terchová…

Dovolenka na Slovensku

Odporúčame

ApartmányVysokéTatry.sk www.dovolenky-lastminute.sk www.vt.sk