LG-TRAGE, služby v oblasti cestovného ruchu

Dovolenka v zahraničí

Kúpele Sliač

POLOHA

sliac1.jpg Kúpele Sliač sú situované v peknom prírodnom prostredí západnej časti Zvolenskej kotliny, na západnom úpätí Slovenského Rudohoria. Nachádzajú sa tu rozsiahlé lesy, parky a pláne, s výhľadom na údolie rieky Hron, na pohronské doliny, na Kremnické a Štiavnické vrchy a na západnú časť Nízkych Tatier. Základom kúpeľnej liečby sú bazénové a vaňové kúpele v minerálnej vode. Kúpeľný prameň je terapeuticky najdôležitejším a najvýdatnejším prírodným zdrojom, pri ktorom je predpoklad úspešnej liečby. Kúpele disponujú ďalšou štvoricou prameňov, ktoré sú menej výdatné a preto sa využívajú na bežné pitie. Vo svete existujú už len 3 ďalšie miesta s podobným zložením liečivej minerálnej vody (Argentína, Austrália a Španielsko). Kúpele Sliač sú dnes vysoko odborným kúpeľným liečebným miestom, špecializovaným na liečbu pacientov so srdcovo-cievnymi ochoreniami, civilizačnými chorobami a ľahšími formami pohybových ochorení.

HISTÓRIA

sliac2.jpg

Prvá písomná zmienka o sliačskych prameňoch pochádza z roku 1244. Od polovice 15. storočia sa o sliačskych prameňoch zmieňuje mnoho významných učencov a spisovateľov. Kúpele Sliač slúžili už v 16. storočí. V polovici 19. storočia stála na Sliači už aj jednoposchodová kúpeľná budova so štyrmi bazénmi. V roku 1930 dobudovali modernú reštauráciu (dnešná Spoločenská dvorana) a zároveň sa začalo s výstavbou dnešného liečebného domu Palace. V roku 1931 bol prestavaný hotel Slovensko, ktorý bol pôvodne postavený už v roku 1873. Dnešnú podobu majú kúpele Sliač z tridsiatych rokov 20. storočia.

KÚPELE DNES

sliac5.jpg

Kúpele Sliač sú jedna z najväčších kúpeľných spoločností na Slovensku a ponúkajú rôzne druhy pobytov spojené s tradíciou kúpeľnej liečby a moderných liečebných postupov. Hotely v kúpeľoch Sliač ponúkajú všetko to, čo očakávate od príjemne strávených chvíľ v prekrásnom prostredí. Príjemné hotelové izby, skvelá kuchyňa, tím lekárskych odborníkov, liečebné procedúry, dokonca aj golfové ihrisko hovoria hádam za všetko.

OKOLIE

Kúpeľní hostia majú možnosť navštíviť kultúrne, spoločenské alebo športové akcie ako napríklad tanečné zábavy, koncerty, prechádzky a výlety na mnohé zaujímavé miesta v blízkom ako aj širokom okolí. V kúpeľnom areáli sa nachádza termálne kúpalisko, 4 tenisové kurty a volejbalové ihrisko. Návštevníkom dnešných kúpeľov sa určite oplatí prejsť sa krásnym kúpeľným parkom. Ešte aj dnes v ňom nájdu vzácne stromy, často aj s popisom a nádherne vysadené záhony.

Dovolenka na Slovensku

Odporúčame

ApartmányVysokéTatry.sk www.dovolenky-lastminute.sk www.vt.sk