LG-TRAGE, služby v oblasti cestovného ruchu

Dovolenka v zahraničí

ŠPANIELSKO


spanielsko-vlajka.jpg

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE

PODNEBIE

Španielsko má vzhľadom k rozlohe niekoľko rôznych podnebí. Väčšina územia sa nachádza v oblasti so stredomorským podnebím. Pre sever je charakteristické väčšie vlhko, zima je tu mierna, daždivá a leto pomerne chladné. Pre centrálnu časť je typická kontinentálna klíma so studenou zimou veľmi horúcim letom, kedy teploty bežne stúpajú nad 35 °C. Najlepšie obdobie v roku pre vycestovanie do krajiny je od apríla do októbra.

ZDRAVIE

Pri ceste do Španielska nie je povinné žiadne očkovanie. Zdravotnícka sieť a vybavenie je na dobrej úrovni.

ELEKTRINA

220 V

CESTOVNÝ DOKLAD

Cestovný pas alebo občiansky preukaz. V Španielsku môžu prebývať bez obmedzenia ekonomicky neaktívni občania (študenti, dôchodcovia a pod.). Ostatní občania, ktorí by chceli v Španielsku pracovať ako zamestnanci musia požiadať o pracovné povolenie a ďalej o pracovné vízum.

KONTAKTY


ŠPANIELSKO – krajina ohnivého tanca, priateľskej atmosféry a bohatej gastronómie


Španielsko leží v juhozápadnej Európe na Pyrenejskom polostrove. K Španielsku patria aj Baleárske ostrovy (Mallorka, Ibiza a Formentora) ležiace v Stredozemnom mori a Kanárske ostrovy v Atlantickom oceáne. Čarovné Španielsko právom patrí medzi najobľúbenejšie turistické destinácie. Španielsko je so svojimi plážami a podnebím tretia svetová turistická veľmoc. Letoviská v Španielsku ponúkajú vhodnú dovolenku pre aktívnych ľudí, ale aj pre tých, ktorí si pod pojmom dovolenka predstavujú nič nerobenie a relax na pláži. Na svoje si prídu aj turisti, ktorí vyhľadávajú kultúrne pamiatky a atrakcie.

spain-mapa.jpg Medzi najznámejšie strediská patria:

spain.jpg Španielsko to je destinácia, ktorá nadchne každého cestovateľa a dovolenkára. Španielsku hudbu a tanec flamenco obdivuje celý svet. Španielska kuchyňa je známa paellou (ryžový pokrm s kuracím mäsom, morskými plodmi a zeleninou), tortillou (omeleta so zemiakmi) a sangriou (červené víno podávané s ovocím). Či už Vás prilákajú vlny Stredozemného mora, býčie zápasy, vôňa pomarančov, či Gaudího Barcelona s jedinečnými skvostami osobitej architektúry ako kostol Sagrada Familia to znamená, že pre dovolenku v Španielsku ste sa rozhodli správne.


Dovolenka na Slovensku

Odporúčame

ApartmányVysokéTatry.sk www.dovolenky-lastminute.sk www.vt.sk