LG-TRAGE, služby v oblasti cestovného ruchu

Dovolenka v zahraničí

ŠVAJČIARSKO – krajina čokolády, syrov a kvalitného vína


Švajčiarsko – krajina alpských pasienok, zasnežených alpských vrcholov, čistých jazier, starobylých miest, ktorých história siaha niekam hlboko do stredoveku. Švajčiarsko je vnútrozemský štát v juhozápadnej časti strednej Európy. Je povestné vyše 700 múzeami i početnými galériami a zaraďuje sa medzi najbohatšie krajiny sveta. Hlavným mestom Švajčiarska je Bern. Ďalšími väčšími mestami, ktoré isto stoja za návštevu, sú Ženeva, Basilej, Curych, Lausanne alebo St. Gallen.


BERN – historické pamiatky a múzeá

pusky.jpg

Múzeum pušiek – v múzeu sa nachádza rozsiahla a veľmi zaujímavá zbierka streleckých trofejí, hodiniek a pohárov. Najdôležitejším predmetom tejto zbierky je veľký strieborný pohár kráľa Viléma III. a striebrom i zlatom zdobený pohár nemeckého cisára Viléma II. Okrem toho je tu umiestnená veľká zbierka mincí, medailí a zbierka obrazov.
 

einstein.jpg
Einsteinov dom – v rokoch 1903 až 1905 žil v meste Bern, slávny fyzik a vedec Albert Einstein. Z domu, v ktorom býval je vybudované múzeum. Sú tu umiestnené kópie dokumentov a výkresov jeho prác i štúdií. Práve v tomto dome Einstein napísal prvú teóriu relativity.
 

bern2.jpgJazero Biel – je vyhľadávaným miestom na relaxáciu i odpočinok. Na jeho pobreží je niekoľko upravených miest vhodných na kúpanie. V juhozápadnej časti jazera Biel leží ostrov sv. Petra. Na ostrove je prírodná rezervácia, ktorá chráni tunajšiu flóru a faunu.
 

parlament.jpg
Budova vlády a parlamentu – bola postavená v rokoch 1852 – 1902. Napravo od nej sa nachádza 26 fontán, ktoré reprezentujú všetky kantóny Švajčiarska.
 

ZÜRICH – historické pamiatky a múzeá

zurich0.jpg

Kunsthaus – najvýznamnejšia galéria umenia v meste. Pýši sa kolekciou malieb a sôch od švajčiarskych i medzinárodných majstrov. Nachádzajú sa tu obrazy od Moneta, Eduarda Muncha, Füssliho, Ferdinanda Hodlera a mnoho ďalších.
 

zurich5.jpg
Švajčiarske Národné Múzeum – leží v trojuholníku tvorenom hlavnou stanicou, riekami Limmat a Sihl. Múzeum hralo po stáročia významnú úlohu v národnom povedomí. Špeciálna exhibícia je venovaná Švajčiarsku a švajčiarskej kultúre. Zahŕňa nie len sochy a obrazy, ale i zbrane, zástavy, hodiny, okuliare, nástroje, hračky a prehistorické predmety.


kostolzurich.jpg
Kostol sv. Petra – je známy vežou s najväčším ciferníkom v Európe a pýši sa aj piatimi zvonmi z 19. storočia. Je najstarším kostolom Zürichu.

ŽENEVA – historické pamiatky a múzeá


pierre.jpg


Katedrála St. Pierre – bola postavená v románskom slohu s gotickými prvkami na prelome 12. a 13. storočia. Od tej doby prešla mnohými úpravami a rekonštrukciami. Ich výsledkom je veľmi pôsobivé snúbenie mnohých slohov, ale tiež objavenie pozostatkov starých sídlisk pod jej základmi.


fontana0.jpg
Jazero a fontána JET D´EAU – dominuje ženevskému prístavu a všetkým emblémom mesta. Stavba bola pôvodne zásobárňou vody a radí sa medzi najväčšie európske fontány (140 m). Tento vodný skvost je v noci osvietený a počas dňa za pôsobenia slnečných lúčov je vizuálne taktiež veľmi zaujímavý vďaka dúhe, ktorá sa vytvára za stĺpom vody, tryskajúcej rýchlosťou 200km/hod.


hodiny.jpgKvetné hodiny – sú zhotovené až zo 6 500 kvetov na počesť švajčiarskemu hodinárskemu priemyslu. Tieto „živé“ hodiny majú priemer 5 m a po obvode merajú 17,7 m. Zároveň sa pýšia najväčšou veľkou ručičkou na svete s dĺžkou 2,5 m. 

Dovolenka na Slovensku

Odporúčame

ApartmányVysokéTatry.sk www.dovolenky-lastminute.sk www.vt.sk