LG-TRAGE, služby v oblasti cestovného ruchu

Dovolenka v zahraničí

TALIANSKO


taliansko-vlajka.jpg

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE

PODNEBIE

Prevláda tu subtropické stredomorské podnebie charakteristické horúcimi letami a miernymi zimami. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 7 °C v januári a 25 °C v júli.

ZDRAVIE

Bezplatná zdravotná starostlivosť sa poskytuje len v urgentných prípadoch, inak sa platí spoluúčasť od 14 euro. Pred vstupom do krajiny musíte mať uzavreté medzinárodné zdravotné poistenie.

ELEKTRINA

Elektrická sieť 220V, 50Hz

CESTOVNÝ DOKLAD

Cestovný pas alebo občiansky preukaz platný minimálne 3 mesiace. Osoby do 16 rokov môžu byť zapísané v pase rodičov. Osoby do 15 rokov musia mať pri sebe písomné prehlásenie rodičov o povolení cestovať do krajiny.

KONTAKTY


TALIANSKO – krajina cestovateľských lahôdok


taliansko1.jpg Taliansko leží na území južnej Európy na Apeninskom polostrove. K jeho územiu patria aj ostrovy Sicília, Sardínia, Elba, Capri a Ischia. Dejiny Talianska siahajú až do staroveku. Taliansko patrí k známym letoviskám, ktoré vítajú turistov od skorého leta do neskorej jesene. Začiatkom leta a koncom jesene tu panuje pekné, ale premenlivé počasie. Dovolenka a Taliansko patria k sebe. Žiadna iná krajina na svete nevie ponúknuť svojim návštevníkom takú pestrú paletu cestovateľských lahôdok ako Taliansko. Pri slove „taliansko“ asi každého napadne: more, horúce slnko, pláže všetkých druhov, či špagety, víno, pizza, cappuccino, ale aj priateľskosť miestnych obyvateľov.
 

taliansko-mapa.jpg Taliansko ohromujúca krajina plná histórie, výnimočnosti a inšpirácie. Jednu z najnavštevovanejších letných dovolenkových destinácií sveta obmýva až päť morí. Z východu Jadranské, z juhu Iónske a na západe Tyrhénske, Ligúrske a Stredozemné. Hlavným mestom krajiny je Rím. Medzi ďalšie významné mestá patria Benátky, mekka módy Miláno, Neapol, Turín, Verona, Pescara, Rimini, Piobino, Florencia, Pisa, Bologna či historické Pompeje. Nájdete tu letoviská od tých najrušnejších, určených najmä pre mladých s výbornou nočnou zábavou, až po tichšie, vhodné najmä pre „skôr narodených“ a rodiny s deťmi. Turistom obľubujúcim romantické a oddychové pobyty pri mori sú známe najmä strediská Rimini, Pesaro, Caorle, Bibione či Lido di Jesolo. Taliansko patrí medzi jednu z finančne menej náročnejších dovoleniek a ponúka ubytovanie od hotelov, apartmánov, rezidencií, bungalovov až po prázdninové komplexy a bývanie v stanových mestečkách.


Dovolenka na Slovensku

Odporúčame

ApartmányVysokéTatry.sk www.dovolenky-lastminute.sk www.vt.sk