LG-TRAGE, služby v oblasti cestovného ruchu

Dovolenka v zahraničí

Kúpele Tatranská Kotlina

POLOHA

tkotlina0.jpg Kúpele Tatranská Kotlina sa nachádzajú v rovnomennej osade na úpätí Belianskych Tatier v nadmorskej výške 760 m. Liečebné zameranie kúpeľov vychádza z výnimočných klimatických podmienok osady Tatranská Kotlina a jej okolia. Tatranská Kotlina je najvýchodnejšou a zároveň najnižšie položenou osadou na upätí Vysokých Tatier. Leží na cestnej komunikácii vedúcej z Popradu na hraničný priechod Lysá Poľana do Poľska, len 7 km od Tatranskej Lomnice a 25 km od Popradu. Pokojné a tiché prostredie vytvára veľmi vhodné podmienky na regeneráciu síl formou klasickej zimnej či letnej dovolenky ako aj kúpeľných, relaxačných a rekondičných pobytov. Prostredie je zvlášť vhodné pre liečbu nešpecifických respiračných a srdcových ochorení.

HISTÓRIA

Už v 19. storočí stála na mieste dnešnej Tatranskej Kotliny malá kamenárska osada s mlynom. Osada sa začala rozširovať po objavení neďalekej Belianskej jaskyne. Dedinka dostala štatút klimatických kúpeľov. Po 1. svetovej vojne sa z Tatranskej Kotliny stalo centrum pre liečbu tuberkulózy a postavili sa aj prvé sanatória. Po ich zmodernizovaní slúžia pacientom dodnes.

tkotlina2.jpg

KÚPELE DNES

Vďaka klimatickým podmienkam vysokohorského rázu, krásnej okolitej prírode, skúsenému odbornému personálu a modernému prístrojovému vybaveniu sú kúpele Tatranská Kotlina pripravené splniť Vaše predstavy o relaxe, oddychu a liečbe v horskom prostredí. Areál kúpeľov poskytuje možnosť ubytovania rôzneho štandardu, v súčasnosti v troch pavilónoch hotelového typu.

OKOLIE

Kúpele sú ideálnym východzím miestom pre rôzne poznávacie výlety do neďalekého okolia. V letnom období pre vyznávačov cyklistiky je v blízkom okolí dostatok značených cykloturistických trás. V tesnej blízkosti sa nachádzajú rôzne turistické trasy pre horskú i vysokohorskú turistiku a v okolí cca 50 km je množstvo zaujímavých pamätihodností (Belianska jaskyňa, Ľubovniansky hrad, Pieniny, Osturňa, Kežmarok, Levoča, Spišský hrad…). Možnosti lyžovania – Bachledova dolina 3,5 km, Ždiar – Strednica 7 km, Tatranská Lomnica – Jamy 7 km, Lomnické Sedlo, Hrebienok, Jakubkova lúka, Štrbské Pleso.

Dovolenka na Slovensku

Odporúčame

ApartmányVysokéTatry.sk www.dovolenky-lastminute.sk www.vt.sk