LG-TRAGE, služby v oblasti cestovného ruchu

Dovolenka v zahraničí

Kúpele Tatranská Polianka

POLOHA

polianka3.jpg Tatranská Polianka je liečebná osada v ústí Velickej doliny na juhozápadných úbočiach Slavkovského štítu. Rozkladá sa na oboch stranách Cesty slobody medzi Starým Smokovcom a Štrbským Plesom. Kúpele Tatranská Polianka ležia v nadmorskej výške 1005 m, v pásme lesa v mierne chladnej oblasti. Medzi najvýznamnejšie sanatória patrí Sanatórium Dr. Guhra, ktoré nesie meno zakladateľa kúpeľov. Hlavným bohatstvom sanatória je jeho klíma – suchý vzduch, priaznivé pomery slnečného žiarenia, znížený tlak vzduchu, znížený parciálny tlak kyslíka a mierna denná teplota bez väčšieho kolísania. Základnou liečebnou metódou je klimatoterapia, pohyb na čerstvom vzduchu. Liečia sa tu pacienti s nešpecifickými respiračnými chorobami – astma, chronická bronchitída, rôzne druhy alergií a pod.

HISTÓRIA

polianka4.jpg

Tatranská Polianka bola známa už na prelome letopočtu. Dokazujú to archeologické pozostatky opevneného sídla na tzv. Žltej stene. Samotná Tatranská Polianka však bola založená až v roku 1888 troma rodinami z Veľkého Slavkova. Osada sa však koncom 19. storočia preorientovala na klimatické kúpele, ktoré sa zaoberali liečbou tuberkulózy. Kúpele v Tatranskej Polianke založil doktor Michal Guhra. Sanatóriá sa postupne rozrastali a od roku 1925 sa tu lieči aj tzv. Basedowova choroba a astma.

KÚPELE DNES

Sanatórium Dr. Guhra poskytuje:

polianka5.jpg

OKOLIE

Vysoké Tatry ponúkajú nezabudnuteľnú prírodnú scenériu. V krásnom okolí nájdete – meteorologickú stanicu na Lomnickom štíte, zaujímavé doliny, sprístupnené jaskyne, vodopády, plesá. Zaujímavé je aj Štrbské pleso, Symbolický cintorín, kúpele Starý Smokovec, Tatranské múzeum s botanickou záhradou v Tatranskej Lomnici. V neďalekom Poprade sa nachádza vodný park – AquaCity.

Dovolenka na Slovensku

Odporúčame

ApartmányVysokéTatry.sk www.dovolenky-lastminute.sk www.vt.sk