LG-TRAGE, služby v oblasti cestovného ruchu

Dovolenka v zahraničí

Kúpele Trenčianske Teplice

POLOHA

tren-teplice1.jpg Kúpele Trenčianske Teplice patria medzi najkrajšie kúpeľné mestá na Slovensku. Kúpele ležia na severozápadnom Slovensku povyše starobylého Trenčína, v jednom z bočných údolí stredného Považia. Pre ich výnimočnú polohu uprostred prírody, kde zo zeme vyvierajú horúce pramene, sa nazývajú „perla Karpát“. Sírnaté termálne pramene v Trenčianskych Tepliciach majú ideálne vlastnosti, potrebné na úspešnú liečbu reumatických chorôb, zápalových ochorení chrbtice, neuralgie, stavy po operáciách a úrazoch pohybového aparátu. Medzi ďalšie liečivé produkty patrí sírne minerálne bahno, ktoré sa používa na zábaly. Najpozoruhodnejšou stavbou Trenčianských Teplíc je budova Hammam. Táto maursko arabská stavba, očarí návštevníka už hneď pri vstupe. Je to predovšetkým vďaka osvetleniu, ktoré cez zasklené otvory vytvára dojem hviezdnej oblohy. Hammam pôvodne slúžil ako vaňový kúpeľ. Dnes slúži pre kúpeľných hostí ako odpočinok po kúpeli a taktiež sa tu poskytujú masáže.

HISTÓRIA

tren-teplice2.jpg

Podľa starej povesti liečivé pramene objavil chromý pastier pri hľadaní zatúlanej ovečky. Našiel malé jazierko s horúcou vodou, z ktorého sa šíril sírový zápach a po niekoľkých kúpeľoch v ňom sa uzdravil. Prvý písomný záznam o prameňoch však pochádza až z roku 1247. Prudký rozvoj kúpeľov začal panstvom baróna Juraja Sinu, ktorý ich prevzal od Štefana Illésházyho v roku 1835 v prekvitajúcom stave. Vo výstavbe kúpeľného mesta pokračoval jeho syn Šimon. Jeho dcéra Ifigénia zanechala po sebe najkrajšiu pamiatku v podobe vaňových kúpeľov HAMMAM.

KÚPELE DNES

V kúpeľoch Trenčianske Teplice sa nachádza nespočetné množstvo hotelov, penziónov a liečebných domov na ubytovanie. Väčšina z nich je situovaných v centre kúpeľného mesta. Areál kúpeľov dopĺňa hodnotný a udržiavaný anglický park s jazerom a množstvom romantických zákutí.

OKOLIE tren-teplice3.jpg

Trenčianske Teplice poskytujú počas celého roka bohatý kultúrno – spoločenský život. Centrum kultúry je Kúpeľná dvorana s koncertnou sieňou v kúpeľnom parku. Nielen kúpeľné mesto ale aj celý trenčiansky kraj predstavuje centrum cestovného ruchu s množstvom historických pamiatok, hradov, zámkov, múzeí, kín, športových a rekreačných centier. Malebné mesto Trenčín vďaka svojej strategickej polohe patrilo už v minulosti k významným mestám Slovenska.

Dovolenka na Slovensku

Odporúčame

ApartmányVysokéTatry.sk www.dovolenky-lastminute.sk www.vt.sk