LG-TRAGE, služby v oblasti cestovného ruchu

Dovolenka v zahraničí

TUNISKO


tunisko-vlajka.png

VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE

PODNEBIE

Stredozemské na severe krajiny, na juhu tropické, suché. Vo vnútrozemí môžu byť teploty extrémne. Od júna do septembra je tu horúce leto, od decembra do februára chladnejšie počasie, časté dažde a silný vietor.

ZDRAVIE

Úroveň zdravotníckej starostlivosti je dostatočne kvalitná. Vysokú úroveň dosahujú predovšetkým súkromné kliniky, tie sú však veľmi drahé. Cestovateľ by mal vždy pred cestou do Tunisu uzatvoriť zodpovedajúce zdravotné poistenie. V krajine je dostatočná sieť lekární. Bezplatne môže byť poskytnutá liečba pri náhlom ochorení.

ELEKTRINA

230V/50Hz

CESTOVNÝ DOKLAD

Pre vstup do krajiny je potrebný platný cestovný pas. O vízum treba požiadať len v prípade, ak nejde o organizovaný pobyt a to ešte pred odchodom. V krajine neplatí prihlasovacia povinnosť.

KONTAKTY


TUNISKO – krajina plná exotiky


tunis1.jpg

Tunisko je krajina, do ktorej sa zaľúbi každý. Ochutnajte pohár mätového čaju alebo miestnu kuchyňu, spoznajte kúzlo arabského trhoviska, prejdite sa karavánou púšte alebo navštívte kedysi tak slávne Kartágo. Miestna kuchyňa je veľmi chutná, skladá sa hlavne zo zeleniny, hovädzieho, baranieho alebo kuracieho mäsa a rýb. V hoteloch nájdete európske jedlá, ale aj miestne špeciality. Medzi najznámejšie patria kuskus, brik, šorba, mešuja, kuša, tažin či harissa. Sladkosti sa vyrábajú hlavne z orieškov, mandlí a medu. Z Tuniska si môžete priviezť kaftan, najrôznejšie kožené výrobky, parfémy, ozdobné vtáčie klietky typické pre Sidi Bou Said, keramické a drevené bubny, ťavy z rôznych materiálov, kožené taburetky, koreniny, keramiku, čerstvé figy, datle. Nezabúdajte na pravidlo zjednávať, zjednávať a zjednávať.


tunis-mapa.jpg
Tunisko je krajina, ktorá sa rozprestiera na pevnine i na ostrovoch. Členité pobrežie a rozmanitý terén vytvárajú nádherné prírodné scenérie. Medzi skvosty patria terasovité kaňony a oázy v púšti južne od pohoria Atlas. Tunisko sa môže pýšiť nádhernými plážami, či už ide o pobrežie na severe, východe alebo na juhu. Niektoré pláže majú jemný piesok, iné sú drsnejšie s kamenistým povrchom alebo olemované vysokými palmami. K najkrajším plážam patrí časť medzi Hammametom a Nabeulom. K príjemným a vyhľadávaným letoviskam v Tunisku patria – Hammamet, Sousse, Monastir, Tabarka či ostrov Djerba. Tretinu územia Tuniska pokrýva najväčšia púšť sveta Sahara. Hlavným mestom Tuniska je metropola Tunis. Nachádza sa tu napríklad mauzóleum dynastie Husejnovcov, etnografické múzeum Dar ben Abdallah, skvostný palác Dar Othman a rôzne preslávené mešity. V Tunisku je populárna jazda na ťavách, podmorské chytanie rýb, rôzne druhy vodných športov, účasť na folklórnych festivaloch, ale aj na pestrofarebných svadbách. Pohostinní tunisania Vás radi ponúknu lahodným ďatlovým vínom. Tu môžete nájsť všetko, po čom túži duša dovolenkára.


Dovolenka na Slovensku

Odporúčame

ApartmányVysokéTatry.sk www.dovolenky-lastminute.sk www.vt.sk