LG-TRAGE, služby v oblasti cestovného ruchu

Dovolenka v zahraničí

Kúpele Turčianske Teplice


turc-teplice.jpg

Kúpele Turčianske Teplice patria k jedným z najstarších a najnavštevovanejších kúpeľov v Európe. Nachádzajú sa na juhu Turčianskej záhradky, v nadmorskej výške 518 m nad morom, na úpätí výbežkov Veľkej Fatry, ktoré spolu s Kremnickým pohorím vytvárajú prekrásny rámec prírody. Najväčším prírodným bohatstvom Turčianských Teplíc sú minerálne pramene a termálne vody. Termálna voda a horúce pramene predurčili Turčianske Teplice k vzniku kúpeľov, v ktorých sa liečia choroby obličiek a močových ciest i pohybového ústrojenstva nielen dospelých, ale aj detí. 

modrykupel.jpg

Prvá zmienka o existencii termálnych liečivých prameňov je zapísaná v darovacej listine kráľa Ladislava IV. z roku 1281. V roku 1535 sa na základe darovacej listiny Ferdinanda I. Habsburského stali kúpele vlastníctvom mesta Kremnica. Kremnica sprístupnila pramene všetkým vrstvám spoločnosti a tak sa začali Turčianske Teplice nielen využívať, ale aj postupne budovať a rozrastať. 

Priamo v Turčianskych Tepliciach sa nachádza galéria známeho slovenského maliara Mikuláša Galandu, najznámejší historický objekt mesta Modrý kúpeľ, kaplnka Sv. Jána Nepomuckého a kaštieľ Diviaky.

turcianske0.jpg

V kúpeľoch sa pravidelne konajú tanečné večierky, rôzne kultúrno-spoločenské podujatia ako sú vystúpenia folklórnych skupín, koncerty, prednášky a výstavy. V letných mesiacoch láka okolitá príroda k turistickým vychádzkam. Priaznivci zimných športov ocenia výborné snehové podmienky v lyžiarskych strediskách Jasenská dolina a Martinské hole s dobre udržiavanými svahmi. K športovej ponuke priamo v Turčianskych Tepliciach patrí najmä plávanie v termálnych kúpaliskách, tenis, cvičenie vo fitnescentre, cykloturistika, pohybové cvičenia ako joga a kalanetika i jazda na koňoch.

Dovolenka na Slovensku

Odporúčame

ApartmányVysokéTatry.sk www.dovolenky-lastminute.sk www.vt.sk