LG-TRAGE, služby v oblasti cestovného ruchu

Dovolenka v zahraničí

VATIKÁN


Vatikán je najmenší štát sveta. Nachádza sa ako malá enkláva v strede Ríma. Vlastné územie Vatikánu zahrňuje baziliku sv. Petra, Svätopeterské námestie s Apoštolským palácom, priľahlé budovy a záhrady. K Vatikánu tiež patria aj tzv. extrateritoriálne územia – patriarchálne baziliky a pápežské letné sídlo v Castel Gandolfo. Vatikán je cirkevná monarchia, na čele stojí rímsky biskup – pápež, hlava katolíckej cirkvi.


vatikan1.jpg 

Vatikánske múzeá – sú jeden z najväčších komplexov umeleckých zbierok na svete. Komplex sa nachádza vo viacerých vatikánskych palácoch stavaných od 13. storočia situovaných vedľa Baziliky sv. Petra. Vatikánsky muzeálny komplex zhromažďuje veľké historické bohatstvo umeleckých diel a bolo by hriechom vynechať ho pri návšteve Vatikánu.

 

sixti.jpg

Sixtínska kaplnka – je z umeleckého, historického a náboženského hľadiska jednou z najdôležitejších súčastí Vatikánskych palácov. Dvanásť malieb na pravej strane predstavuje výjavy zo života Ježiša Krista. Na ľavej strane sa nachádzajú výjavy z Mojžišovho života. Na čelnej stene je namaľovaný výjav Posledný súd, na ktorom je giganticky zväčšená postava Ježiša karhajúceho ľudí. Kaplnka je dnes súčasťou Vatikánskych múzeí.

 

later.jpg

Lateránska bazilika – je chrám, ktorý bol vybudovaný v 4. storočí na pokyn cisára Konštantína, a ktorý spolu s priľahlými budovami slúžil ako oficiálne sídlo pápežov počas viac než jedného tisícročia. Je prvou zo všetkých rímskych bazilík a niekedy sa zvykne nazývať aj „matkou všetkých kostolov“. Bazilika je dlhá 130 metrov a má aj v súčasnosti päť lodí. Vnútorné zariadenie i výzdoba je veľmi bohatá, keďže bola vytváraná počas stáročí.

 

vatikan0.jpg

Bazilika sv. Klementa – vznikla okolo roku 384 na mieste paláca, ktorý rímsky senátor daroval cirkvi na bohoslužobné účely. Počas normanského vpádu do Ríma bola táto bazilika zničená. Roku 1108 pápež Paschal II. nechal zarovnať jej zrúcaniny a na jej mieste dal postaviť v románskom štýle dnešnú baziliku. Pohnuté dejiny baziliky sa odzrkadlili aj na histórii hrobu a pozostatkov sv. Cyrila.


 

Pri návšteve Vatikánu by ste rozhodne nemali vynechať prechádzku po ulici Zmierenia, Sväté schody, Anjelský hrad a most, mesto Bolsen, kde sa udial Eucharistický zázrak z 13. storočia.
 

PROGRAM:

1. deň

2. deň

3. deň

4. deň

5. deň

Termíny zájazdov a ceny:

V cene je zahrnuté:

Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 55,00 EUR

V cene nie je zahrnuté:


Dovolenka na Slovensku

Odporúčame

ApartmányVysokéTatry.sk www.dovolenky-lastminute.sk www.vt.sk