LG-TRAGE, služby v oblasti cestovného ruchu

Dovolenka v zahraničí

Kúpele Vyšné Ružbachy

strand.jpg Vyšné Ružbachy majú medzi kúpeľmi mimoriadne postavenie. Klimatické a minerálne kúpele Vyšné Ružbachy sa nachádzajú v severovýchodnej časti Spiša na južnom úpätí Spišskej Magury v nadmorskej výške 617 m, v klimatickej oblasti tatranských horských pásiem. V kúpeľoch Vyšné Ružbachy sa spájajú dva prírodné liečivé faktory, vhodné na liečebné využitie: teplé pramene minerálnych vôd a priaznivé klimatické podmienky. Najvýdatnejším prameňom kúpeľov Vyšné Ružbachy je prameň „Izabella“. Zásobuje minerálnou vodou vodoliečebné zariadenia i otvorené letné kúpalisko. Zvláštnosťou kúpeľov je liečivé žriedlo „Kráter“, nazývané podľa svojho charakteristického tvaru. Jeho pramenište má skutočne podobu krátera naplneného termálnou vodou. Jazierko obklopuje asi meter vysoký val travertínu.

Srdcom poskytovania liečebných procedúr je budova „Balneoterapie“. Bohatý výber liečebných procedúr uspokojí aj toho najnáročnejšieho klienta s garanciou zlepšenia zdravia.

bielydom.jpg Jednou z dominánt histórie kúpeľov je „Biely Dom“, postavený na zelenej lúke a travertínovej kope v biedermeierovom slohu. „Biely Dom“ bol vyhľadávaným kultúrno – spoločenským strediskom poľskej šľachty. V súčasnosti je vyhľadávaným miestom spoločenských podujatí a zároveň aj gastro centrom. V čase vynikajúcej kúpeľnej regenerácie a relaxácie si určite nájdete čas na športové a kultúrno – spoznávacie aktivity v prekrásnom prostredí kúpeľných parkov či podtatranskej prírody. V letnom období je v prevádzke aj vonkajšie kúpalisko s plaveckým , detským a relaxačným bazénom.

PROGRAM PRE VOĽNÝ ČAS

Individuálny program:

Organizovaný program:

Dovolenka na Slovensku

Odporúčame

ApartmányVysokéTatry.sk www.dovolenky-lastminute.sk www.vt.sk